Go to Top

VARADERO

Tanıtım:

Diğer bir adı “Playa Azul” – Mavi Plaj – olan, 20 km’lik eşsiz güzellikte kumsalları bulunan Varadero, Küba’nın kuzeyinde bulunan Matanzas’a bağlı, dünyanın farklı ülkelerinden pek çok turist tarafından ziyaret edilen ünlü bir tatil beldesidir.  Muhteşem bir doğaya sahip olan bölge özellikle sualtı dalış sporlarıyla ilgilenen ziyaretçiler için, masmavi denizinde 25’den fazla dalış noktasıyla benzersiz bir yerdir. Bu dalış noktalarından en çok ziyaret edileni Cayo Blanca’dır (Beyaz Ada).

 Tropik iklimin hakim olduğu bu güzel tatil beldesinde, bir anda yağmur yağabilir, kısa bir süre sonra ise tekrar hava günlük güneşlik olabilir. Ayrıca sıcaklık yıl boyunca 25 derecenin altına düşmediği için, yaz, kış fark etmeksizin pek çok turist beldeye gelmektedir. 

Geçmişten günümüze, Voradero, İspanyol şair Frederico Garcia Lorca, dünyaca ünlü Mafya babası al Capone gibi ünlü kişilerin tatillerini geçirmek için geldiği önemli bir tatil beldesi konumundadır. Bu güzel tatil beldesinde scuba diving (sualtı dalış) haricinde, turistlere pek çok aktivite imkanı sunulmaktadır. Bunlardan bazıları, paraşütle atlama, özel yunus çiftliklerinde yunuslarla beraber yüzme, derin su balıkçılığı, diğer su sporları, golf ve bisiklet turları gibi aktivitelerdir.

Küba’nın güzel ve en çok ziyaretçi çeken kıyı beldelerinden Voradero’da kalamar, karides, ıstakoz, farklı türlerde balık çeşitleri ve diğer deniz ürünleri tadılabilecek bölgeye ait lezzetli yemek çeşitlerinin başında gelmektedirler.  

Hava Durumu

/
|
/
|
/
|
/
|

Yerel Saat

Döviz Kuru

1 CUP
=
TRY

Tur Programı