Go to Top

PHUKET

Tanıtım:

Phuket:

Phuket, Tayland’ın en çok ziyaretçi çeken, uluslararası bir havaalanına sahip, önemli şehirlerinden biridir. Tayland’daki en geniş ada olma özelliğine sahip Phuket, “Güney’in İncisi” olarak da anılmaktadır. Phuket adası kuzeyden güneye yaklaşık olarak 48 km, doğudan batıya 21 km uzunluğundadır. Dünyaca ünlü “Patong” Plajı bu adada yer almaktadır. Genel olarak Phuket Adası, sualtı sporları ve denizin içinde yer alan küçük kulübeleriyle ünlüdür. Deniz suyunun temizliği, sualtı görüşünün uzun mesafe olması, deniz canlılarının zenginliği ve güzelliği nedeniyle Phuket dünya üzerinde yer alan en iyi 10 dalış yerinden bir tanesidir.  Ziyaretçiler bu turistik adada dalış ve yelken turlarına katılabilir ve dünyaca ünlü eşsiz güzellikteki Kelebek Bahçesini ziyaret edebilirler. Ayrıca ünlü Patong plajında güneşin ve denizin tadını çıkarabilir, “Phuket FantaSea” adlı eğlence parkını ziyaret edebilir, Phuket’e bağlı küçük adacıkları ziyaret edebilir, bir Budist tapınağı olan Wat Suwannakuha’yı görebilirler.

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusu nedeniyle Tayland dünyaca ünlü pek çok filme ev sahipliği yapmıştır. Bunların başında Phuket Adasına çok yakın olan Ko Tapu Adasında çekilen James Bond filmi ve Phuket Adasından günübirlik tekne turları düzenlenen Phi  Phi Adalarında çekilen Leonardo DiCaprio’nun başrolünü üstlendiği “The Beach” (Kumsal) filmi gelmektedir. Ayrıca çok büyük bir izleyici kitlesine sahip olan “Lost” dizisinin 3. Sezon 8. Bölümü Phuket Adasında çekilmiştir.  Adada bulunan bir diğer ilgi çekici yer ise “Monkey Hill” olarak anılan Maymunlar Tepesidir. Burayı ziyaret eden turistler, bölgede yaşayan maymunları izleyerek keyifli vakit geçirebilirler.

Phuket Adasında geleneksel Thai mutfağından seçkin örnekler, Fransız, İtalyan, Japon, Meksika ve Hint mutfakları gibi farklı uluslararası lezzetler bulabilirsiniz. 

Hava Durumu

/
|
/
|
/
|
/
|

Yerel Saat

Döviz Kuru

1 THB
=
TRY

Tur Programı