Go to Top

KARTEPE

Tanıtım:

 

Bursa, Ankara ve İstanbul üçgeninin tam ortasındadır Kartepe…

Kartepe, Kocaeli İli`nin en yeni ilçelerinden biridir. İlçeye Samanlı Dağlarının en yüksek noktası olan Kartepe`nin (1606m.) adının verilmesi Kartepe`nin kucakladığı alan olmasındandır.

Uzun uzun yolculuklar yapmadan ulaşabileceğiniz Kartepenin, aralık ayında başlayıp şubat sonuna kadar devam eden kayak sezonu, 80 - 200 cm arasında değişiklik gösteren kar kalınlığı, amatör ve profesyoneller için ayrı ayrı düzenlenmiş 12 pist, 3 telesiyej, 1 teleski, kayak malzemeleri kiralayabileceğiniz ve ders alabileceğiniz kayak hocaları ile kayak tutkunlarını beklemektedir. Üstelik, kar yağmamasına karşı suni kar yağdırma sistemi bulunan Kartepe'de pistlerin uzunluğu 400 - 3500 metre arasında değişmektedir.

Kartepe ilçesi doğal güzellikleri ile ünlüdür

Kartepe'de kayak yapmanın yanı sıra aklınıza gelecek tüm kış sporlarını snowboard, big foot, kar motosikleti gibi ve doğa yürüyüşü, dağcılık, voleybol, paintball, basketbol, futbol, hiking, bisiklet, ATV gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. Kartepe'nin yanı başındaki Maşukiye'de bol oksijenli ormanlık alanlarında doğa yürüyüşleri yapabilir, her keseye uygun restoranların bulunduğu Alabalık Vadisi'nde alabalığın en lezzetlisini yiyebilir, birbirinden güzel mesire yerlerinde piknik yapabilir ve derelerinden balık tutabilirsiniz. Yarım saat mesafedeki Sapanca Gölü'nde yüzebilir, su kayağı yapabilir, kiraladığınız teknelerle gölde gezinti yapabilirsiniz.

Hava Durumu

/
|
/
|
/
|
/
|

Yerel Saat

Döviz Kuru

1
=
TRY

Tur Programı