Go to Top

ABANT GÖLÜ

Tanıtım:

 

BOLU -ABANT GÖLÜ

Denizden yaklaşık 1350 metre yükseklikteki gölün çevresini dolaşan 7 kilometrelik yol, yürüyüş yapmak için ideal. Ortalama bir yürüyüş temposuyla bir buçuk saat sürüyor. Abant'ın çevresini dolaşmak için üç seçeneğiniz var: Bisiklet, at, fayton.

Bisikletinizi kendiniz getirmeniz ve trafiğe dikkat etmeniz gerekiyor. At ve faytonu ise Bolu Abant'tan kiralayabilirsiniz. Gölden Mudurnu'ya doğru giden yokuş yolu tırmanıp tepeye ulaşırsanız, yorgunluğunuzu unutturan muhteşem bir göl manzarasıyla karşılaşırsınız.

Abant, göknar, sarıçam, kayın, karaçam, meşe, kavak, dişbudak, gürgen, söğüt, ardıç, ormangülü, ılgın, fındık, muşmula, papaz külahı ve kuşburnunu da barındıran zengin bir bitki örtüsüne sahip.

Yaban Hayatı Geliştirme Sahası (YHGS) olan alan, birçok yaban hayvanını barındırıyor. Çevre ormanlarda geyik, karaca, yaban domuzu, ayı, tilki, çakal, tavşan ve çok sayıda yırtıcı - ötücü kuş bulunuyor. Ama yoğun ziyaretçi trafiği sebebiyle yaban hayvanlarını göl kenarında görmek pek mümkün değil.

Yılın hangi döneminde giderseniz gidin, Abant'ın görsel şölenine hayran kalacaksınız. 

Hava Durumu

/
|
/
|
/
|
/
|

Yerel Saat

Döviz Kuru

1
=
TRY

Tur Programı